MENÜÜ

Betooni transport

Betooni transporditakse ehitusobjektile enamasti betoonisegurautoga. Erandjuhtudel võib kasutada transpordivahendina ka kallurautot ( näit. äärekivibetoonide puhul). Betooni on võimalik transportida igasse Eesti piirkonda. Segurauto kasutamine tagab betoonisegu homogeensuse objektile saabudes. Betoonisegurautod on  3- või 4-teljega ja nende koorma suurus on kuni 7,5 m³. Lisaks annab segurauto võimaluse ehitusobjektil  betooni töödeldavust korrigeerida, lisades segusse plastifikaatorit. Samuti on võimalik ehitusobjektil lisada segumasinasse ka betooni eriomadusi mõjutavaid lisandeid (lisaained, kiud jne). Oluline on, et lisandite lisamisel oleks segamisaeg vähemalt 5min/m³ kohta, kuid mitte vähem kui 5min koorma kohta. SOOVITUS: võimalusel tuleks eelistada lisandite segamist betoonitehases, tagades sellega parema segunemisühtluse ja masinate efektiivsema kasutamise ehitusel. Segurauto on eelkõige mõeldud kaubabetooni transpordiks tehasest ehitusobjektile.

Betoonisegurautod (mikserid) jagatakse sõltuvalt paigaldusrenni pikkusest :

Kui betooniautoga pääseb valukoha lähedale on paigaldusrenn kõige soodsam ja lihtsam  ebetoneerimise viis. Hüdraulilise renniga võib hõlpsasti valada põrandaid ja muid madalaid konstruktsioone.

Tellija on kohustatud hoolitsema selle eest, et ehitusplatsi- ja muud teed on piisavalt laiad ja kandvad ning sellises seisukorras, et betooni transpordivahendid võivad liikuda takistusteta. Ka tee maanteelt betooni vastuvõtukohale peab vastama samadele tingimustele. Teekandvus peab võimaldama 32 tonnise kaaluga betooniauto ohutut liikumist. Vastasel juhul peab tellija hüvitama tarnijale tekkinud kahjud ja kulud. Sõidutee tõus võib olla maksimaalselt 10%, talvel tuleb teedel teha libedusetõrjet. Mahalaadimiskoht peab olema tasane ja ümberpööramisruumi peab olema piisavalt, auto pöörderaadius on ca 13 m. Vajadusel peab tellija tagama betoonimasina pesemisvõimaluse ehitusobjektil.

 

betooni transport

Auto laius 250 cm
Auto kõrgus 390 cm

Auto pikkus kuni 12m
Koorma suurus 7,5 m³

Tellides betooni on vaja veenduda, et juurdepääsuteed ei oleks sõidukipiirangutega (veoautokeeld, teljekoormuse piirang, täismassi piirang, liiklemispiirang). Juhul, kui ehitusobjekt asub piirangualas, on tellija kohustatud tagama vajalike lubade olemasolu. Kokkuleppel saame aidata lubade vormistamisel.


Soovitame konsulteerida meie spetsialistidega

Küsi pakkumist Esita tellimus