MENÜÜ

Betooni pumpamine

betooni pumpamine

Betooni teisaldamiseks segurautost raketisse (vormi) on üheks levinumaks ja kiiremaks viisiks betooni pumpamine. Pumpamiseks kasutatakse kahte tüüpi masinaid: PUMI-sid ja betoonipumpasid.

 

PUMI

PUMI on betoonisegurauto, mis on varustatud betoonipumba ja paigaldusmastiga. Sellega võib transportida ehitusplatsile kuni 6 m³ betooni ja sama masinaga pumbatakse betoon raketisse. Täiendav betoonikogus toimetatakse  ehitusplatsile eraldi betoonisegurautodega, mille koormad tühjendatakse PUMI vastuvõtukolusse ja pumbatakse läbi mastiliini vastuvõtukohta. Sõltuvalt pumpamiskaugusest võib PUMI mastile lisada kuni 30m voolikuid, mis tuleb asetada tugevale ja stabiilsele alusele. Vastavalt betooni liigile ja betooni täitematerjali maksimaalsele terasuurusele valitakse vooliku diameetrid 60, 80, 100 mm. PUMI sobib kasutamiseks raskesti ligipääsetavate ja kitsaste tingimustega ehitusplatsidel. PUMI on otstarbekas kasutada väiksemate (kuni 30 m³) valude puhul,  kus ei ole nõutud väga suurt mahalaadimiskiirust. Betoneerimistööde kestvuse planeerimisel tuleb arvestada, et PUMI paigaldusaeg (tugijalgade paigaldus, masti avamine, voolikuliini paigaldus jne) on kuni 0,5h. Samuti kulub kuni 0,5 h PUMI pumpamisjärgse puhastamise ja  tehniliste tegevuste läbiviimiseks.

PUMI pumbatüübid:

Tehnilised omadused vastavalt PUMI tüübile.

– Masti ulatuvus:

– PUMI pumpamisjõudlus on kuni 20 m³/h.

– Tugijalgade paigalduslaius kuni 5,4m  ja koormus toetuspinnale kuni 18 tonni.

– PUMI  pikkus kuni 10m, kõrgus 4m.

 

BETOONIPUMP

Autobetoonipump on auto, mis on varustatud betoonipumba ja jaotusmastiga. Kaubabetoon tuuakse objektile eraldi mikseritega. Pumba jaotusmasti osasid võib hüdrauliliselt liigutada kolmest, neljast või viiest kohast. Jaotusmasti pöörderaadius on 360 º.

Betoonipump suudab pumbata kaugemale ja kõrgemale ,kui PUMI. Pumbaauto jaotusmasti ulatuvus on sõltuvalt pumbast 25-40 m ja vertikaalsuunas 28-47 m.
Toruliiniga pumpamisel on ulatuvused mitmekordsed ulatudes horisontaalsuunas kuni 200m ja vertikaalsuunas kuni 150 m.

Sõltuvalt pumpamiskaugusest võib PUMBA mastile lisada kuni 50m kummivoolikuid, mis tuleb asetada tugevale ja stabiilsele alusele. Vastavalt betooni liigile ja betooni täitematerjali maksimaalsele terasuurusele valitakse vooliku diameetrid 80, 100 mm.

 

Pumpamisliini miinimum läbimõõdud
Betoon Maks. Täitematerjali suurus 4,0″ (100mm) 3″ (80mm) 2,5″ (60mm)
Kõik 8 x x
Kõik 16 x x
Kõik 32 x
Metallkiudu >25kg/m³ 16 x

 

PUMPA on mõistlik kasutada suurte objektide  50-1200m³ valude puhul, kus on nõutud kiire mahalaadimisaeg. Betoneerimistööde kestvuse planeerimisel tuleb arvestada, et PUMBA paigaldusaeg (tugijalgade paigaldus, masti  avamine, voolikuliini paigaldus jne.) on kuni 1,0h. Samuti kulub kuni 1,0h PUMBA pumpamisjärgse puhastamise ja tehniliste tegevuste läbiviimiseks.

Tehnilised omadused vastavalt pumba tüübile.

– Masti ulatuvus:

– Pumba pumpamisjõudlus on kuni 70 m³/h.

– Tugijalgade paigalduslaius kuni 10,5 m  ja koormus toetuspinnale kuni  25 t

– pumba pikkus kuni 11,5  m, kõrgus 4m.

 

 

        Ruduse suurima betoonipumba M47-5 parameetrid:

MOBIILNE LISAMAST

Juhul , kui betoonipumba mast ei ulatu valukohani on üheks võimaluseks kasutada LISAmasti. LISAmasti kasutatamine annab suure ajalise eelise seinte ja postide kraanakoluga valamise ees. Samuti on otstarbekas ja odavam kasutada LISAmasti kohtades, kus betooni pumpamiseks oleks vaja ehitada toruliini.

LISA mast              mast 3

Küsi pakkumist Esita tellimus